Dotacje na prace przy zabytkach

Na realizację prac przy zabytkowym ołtarzu głównym z obrazem Matki Boskiej w starym kościółku otrzymano następujące dotacje:

• 2024, konserwacja techniczna i estetyczna ołtarza głównego z obrazem Matki Boskiej w gotyckim kościele pw. Nawiedzenia NMP w Piotrkowie Trybunalskim. Dofinansowano ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w kwocie 235.200,00 zł.

Na realizację prac przy zabytkowych organach w starym kościółku otrzymano następujące dotacje:

• 2022, prace przy mechanizmie grającym pozytywu organowego.  Dofinansowano ze środków Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
  • 2021, prace konserwatorskie przy pozytywie organowym – stół gry – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
  • 2021, organy, mechanizm instrumentu (1805 r.): prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach – etap IV  – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie 80 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”. Zadanie polega na wykonaniu prac przy zasilaniu oraz stole gry zabytkowych organów.
  • 2020, prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach, szafa organowa – etap III – dofinansowano ze środków Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
  • 2020, prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap II – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;
  • 2019, prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap I – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;

Obsługę administracyjną dotacji dla naszej parafii zapewnia ORDO sp. z o.o.