Parafia Nawiedzenia N.M.P. w Piotrkowie Tryb.

Proboszcz14.07.2018 12:21

By po każdym Wielkim Piątku nadeszła wielkanocna Niedziela.
By po chwilach zwątpienia, strachu nadeszły chwile ufności, radości i wiary.
By po trudach całego tygodnia nadeszło energetyczne spotkanie z Bogiem

Proboszcz07.07.2018 19:37

Pan Bóg, aby przyciągnąć do siebie człowieka, nie przychodzi do nas jako potężny i wszechmocny władca, ale staje przed nami w pokorze i uniżeniu.W czasie Eucharystii Pan Jezus ukrywa się pod niepozornymi znakami chleba i wina, aby człowiek mógł w pełnej wolności odpowiedzieć na Bożą miłość.

Proboszcz01.07.2018 05:39

Doświadczając w swym życiu cierpienia, przeciwności oraz lęku przed śmiercią, ludzie zawsze z ufnością przychodzili i zwracali się do PANA BOGA. PAN JEZUS nieustannie był otoczony tłumem tych, którzy szukali ukojenia w swoich strapieniach i pomocy dla swoich bliskich. Podobnie jest i dziś. Wciąż przychodzimy do CHRYSTUSA, który przez swoje zmartwychwstanie pokonał grzech, śmierć i szatana i jest naszą nadzieją. Zawierzmy PANU BOGU swoje troski by doświadczyć Jego potężnej, uzdrawiającej łaski.

Proboszcz24.06.2018 05:28

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. Imię Jan oznacza tyle co BÓG JEST ŁASKAWY. Rzeczywiście, Pan Bóg okazał miłosierdzie Elżbiecie i Zachariaszowi, dając im syna. Narodzenie Świętego Jana było nie tylko owocem wytrwałej modlitwy jego rodziców, ale stało się zapowiedzią bliskich już narodzin Zbawiciela. U Jana Chrzciciela uderza jego świętość, ale także życie pełne ascezy, pokuty, a przede wszystkim bezkompromisowość. Był człowiekiem wyjątkowym, gdyż sam Chrystus wystawił o nim świadectwo, że "MIĘDZY NARODZONYMI Z NIEWIAST NIE POWSTAŁ WIĘKSZY OD JANA CHRZCICIELA".

Proboszcz17.06.2018 05:40

Codziennie uczestniczymy w budowaniu KRÓLESTWA BOŻEGO w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie BOŻĄ MOCĄ i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Proboszcz10.06.2018 05:24

Niewątpliwie smutne jest to, kiedy nie możemy liczyć na najbliższych, kiedy nie znajdujemy w nich oparcia, kiedy jesteśmy przez nich niezrozumiani. Więzy krwi nie są jednak najważniejsze. Pan Jezus największych grzeszników nazywał swoją rodziną. On nasz Brat, kocha nas miłością wyjątkową i niepowtarzalną. Wie, że jesteśmy słabi i grzeszni. Zna doskonale naszą kondycję. Kiedy zgrzeszymy, to On jako pierwszy nas szuka, stawia pytanie: gdzie jesteś? Nie po to jednak, by wymierzyć nam karę, ale po to, by jak najszybciej nam pomóc, uleczyć nas, opatrzyć nasze rany. Pozwólmy Mu się odnaleźć.

Proboszcz03.06.2018 06:35

Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o "DNIU PAŃSKIM". Warto uświadomić sobie istotę tego dnia.Przypomnijmy, dla chrześcijan "DNIEM PAŃSKIM" jest niedziela, dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a każdorazowy nasz udział w niedzielnej Mszy św. świadczy o tym, że wierzymy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia.

Proboszcz31.05.2018 06:16

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA została wprowadzona na skutek objawień, jakich doświadczyła św. Julianna, przeorysza klasztoru augustianek z Mont Cornillon pod Liege. Chrystus żądał ustanowienia oddzielnego święta ku czci NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII, wyznaczając na uroczystość czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. Uroczystość ta dziś uświadamia nam, że Chrystus jest obecny w naszym życiu każdego dnia. Szczególnie dziś, kiedy przechodzi przez nasze miasta i wioski, doświadczamy Jego fizycznej obecności wśród nas. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA jest również wyznaniem naszej wiary w JEZUSA CHRYSTUSA.

Proboszcz27.05.2018 06:24

Dziś obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Wyznajemy wiarę w Jedynego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

Proboszcz20.05.2018 06:12

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z WIECZERNIKA, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym ZBAWICIELU. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.