Parafia Nawiedzenia N.M.P. w Piotrkowie Tryb.


Proboszcz18.02.2018 06:25

Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę WIELKIEGO POSTU. Czas Wielkiego Postu jest dla każdego chrześcijanina czasem refleksji, modlitwy, jałmużny, medytacji, czasem nawrócenia. Mamy zmienić swoje myślenie i postępowanie. Mamy przestać koncentrować się na sobie, a skierować się ku PANU BOGU. Wielki Post ma na nowo wzbudzić w nas pragnienie Pana Boga, mamy poczuć się w tym czasie głodni Jego słowa, doświadczyć, że poza Panem Bogiem nikt i nic nas nie nasyci. Niech dobry Bóg oczyści nasze wnętrze i nawróci nas do SIEBIE.

Proboszcz11.02.2018 06:39

CHRYSTUS, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyścić z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
Dzisiaj w ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO, naszymi modlitwami otoczmy chorych i cierpiących.
Dziś rozpoczynamy też 51. TYDZIEŃ MODLITW o TRZEŹWOŚĆ NARODU. Akoholizm dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcam do modlitwy za rodziny, które doświadczają bolesnego problemu choroby alkoholowej i do podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

Proboszcz04.02.2018 06:18

PAN JEZUS przychodzi dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja i uświadamia nam, że chce być obecny także pod dachem naszego domu, przy drzwiach, na placach, gdzie gromadzą się ludzie ze swoimi słabościami i chorobami. On chce być obecny także w naszej samotności, w braku sensu w naszym życiu. On chce nam towarzyszyć, podejść do nas, jak podszedł do teściowej Szymona. Chce nas podnosić, podając nam rękę, szczególnie wtedy, kiedy znowu upadniemy, kiedy nie mamy mocy wstać o własnych siłach. On przychodzi z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.