Parafia Nawiedzenia N.M.P. w Piotrkowie Tryb.

I KOMUNIA ŚW. 2022 r.  Do I Komunii św. przystępują dzieci mieszkające w parafii Nawiedzenia NMP, niezależnie w której szkole pobierają nauki. Komunia św. w roku 2022 odbędzie się w drugą niedzielę maja (08.05.2022) na Mszy św. o godz. 12:00. Jeśli w uroczystości w naszej parafii pragnie brać udział dziecko nie będące naszym parafianinem, rodzice powinni dostarczyć zezwolenie ze swojej parafii zamieszkania na sakrament Eucharystii dziecka w naszej parafii oraz metrykę chrztu św.   Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci w niedzielę 07 listopada 2021 r. na Mszy św. o godz. 12:00.

BIERZMOWANIE 2022 r.  Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę 14 listopada 2021 r na Mszy św. o godz. 12:00. Przypominamy o podpisywaniu obecności na niedzielnej Mszy św. w indeksach kandydatów. Bierzmowanie odbędzie się 31 maja 2022 r. na Mszy św. o godz. 18:00 i będzie poprzedzone spowiedzią w poniedziałek 30 maja o godz. 18:30.

Dotacje na prace przy zabytkach

Na realizację prac przy organach otrzymano następujące dotacje:

• 2019, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap I – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;
  • 2020, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap II – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;
  • 2020, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach, szafa organowa – etap III – dofinansowano ze środków Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

2021, Piotrków Trybunalski, kościół pw. Nawiedzenia NMP (XIV w.), organy mechanizm instrumentu (1805 r.): prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach – etap IV  – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie 80 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”.
Zadanie polega na wykonaniu prac przy zasilaniu oraz stole gry zabytkowych organów.

2021, Piotrków Trybunalski, kościół pw. Nawiedzenia NMP (XIV w.): prace konserwatorskie przy pozytywie organowym – stół gry – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Obsługę dotacji zapewnia ORDO sp. z o.o.