Parafia Nawiedzenia N.M.P. w Piotrkowie Tryb.

I KOMUNIA ŚW. 2024 r.  Do I Komunii św. przystępują dzieci mieszkające w parafii Nawiedzenia NMP, niezależnie w której szkole pobierają nauki. Komunia św. w roku 2024 odbędzie się w drugą niedzielę maja (12.05.2024) na Mszy św. o godz. 12:00. Jeśli w uroczystości w naszej parafii pragnie brać udział dziecko nie ochrzczone w naszej parafii, rodzice powinni dostarczyć metrykę chrztu św.  Najbliższe spotkanie rodziców i dzieci  07.04.2024 r. na Mszy św. o godz. 12:00.

BIERZMOWANIE 2025 r.   Przypominamy o podpisywaniu obecności na niedzielnej Mszy św. w indeksach kandydatów.

Dotacje na prace przy zabytkach

Na realizację prac przy organach otrzymano następujące dotacje:

• 2019, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap I – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;
  • 2020, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy prospekcie organowym – etap II – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;
  • 2020, Prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach, szafa organowa – etap III – dofinansowano ze środków Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 2022 Na realizację prac przy wyposażeniu kościoła otrzymano następującą dotację:  Prace przy mechanizmie grającym pozytywu organowego  Dofinansowano ze środków Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

2021, Piotrków Trybunalski, kościół pw. Nawiedzenia NMP (XIV w.), organy mechanizm instrumentu (1805 r.): prace konserwatorsko-restauratorskie przy organach – etap IV  – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie 80 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”.
Zadanie polega na wykonaniu prac przy zasilaniu oraz stole gry zabytkowych organów.

2021, Piotrków Trybunalski, kościół pw. Nawiedzenia NMP (XIV w.): prace konserwatorskie przy pozytywie organowym – stół gry – dofinansowano ze środków Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Obsługę dotacji zapewnia ORDO sp. z o.o.