NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – C

21 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne:

1. Pod chórem możemy nabyć świąteczne wydania katolickich tygodników: Niedziela, Idziemy oraz nowego w naszej diecezji tygodnika Przewodnik Katolicki z dodatkiem łódzkim i dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny.
  2. Serdecznie dziękujemy paniom sprzątającym kościół za przygotowanie świątyni do świąt. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu 400 zł. Dziękuję p. Dorocie za wykonane bukiety kwiatów; panu z ul. Stodolnianej, który użyczył duży samochód i przetrasportował kwiaty z Łodzi oraz paniom i panu z ul. Zalesickiej za pomoc we wcześniejszym przygotowaniu elementów dekoracji. Niestety nie znalazł się nikt do pomocy w miniony piątek, gdy cała dekoracja i wszystkie kwiaty były ustawiane – jest to wytwór pracy dwóch księży z parafii i pana kościelnego. Bóg im zapłać choć szkoda, że nikogo więcej takie wspólne, parafialne sprawy nie interesują. Dziękujemy też liturgicznej służbie ołtarza i śpiewającym dziewczętom za czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego oraz wszystkim osobom zaangażowanym w asystę w procesji rezurekcyjnej.
  3. Następnie Msze św. dzisiaj o godz. 10:00, 12:00 i 18:00.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Do puszek przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na KUL i Instytut Teologiczny w Łodzi.
  5. Strona internetowa naszej parafii zyskała dwie nowe zakładki z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami, które są aktualizowane co tydzień. Będą też nanoszone bieżące zmiany na innych podstronach. Zachęcamy do korzystania z parafialnej strony internetowej: www.parafiannmp-piotrkow.pl.
  6. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty: Sławomira Olczyka l. 69 z ul. Roosvelta; Janinę Życińską, l. 98 z ul. Piastowskiej i Alicję Barańską, l. 83 z ul. Batorego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…